Logo agro-filtry.pl
Masz pytania? Zadzwoń tel. 531 338 338
Masz pytania zadzwoń!
tel. 531 338 338

Filtr paliwa - u naz znajdziesz filtry paliwa do każdej marki maszyny rolniczej i budowlanej

Maszyny rolnicze, w głównej mierze ciągniki, wymagają większych, a co za tym idzie - wydajniejszych filtrów paliwa, niż samochody. Filtry paliwa to kluczowe elementy układu napędowego pojazdów, są powszechnie stosowane w ciągnikach, kombajnach i pozostałych maszynach rolniczych, które działają z wykorzystaniem silników spalinowych. Zastosowanie komponentów wysokiej jakości stanowi gwarancję bezawaryjnego działania maszyn. Utrzymywanie filtrów w paliwa ciągników i maszyn rolniczych w dobrym stanie to istotne działanie konserwacyjne w trakcie ich eksploatowania.

Filtry paliwa - jak działają?

Filtry paliwa są niewidocznym, ale fundamentalnym elementem każdego pojazdu lub maszyny. Przede wszystkim odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie sprzętu, oczyszczając układ napędowy. Jak sama nazwa wskazuje, są odpowiedzialne za filtrację paliwa. Zadaniem filtrów jest nie tylko wychwycenie wody i innych zanieczyszczeń, ale również ich odpychanie. Wysokiej jakości filtry paliwa do ciągników i maszyn rolniczych izolują wodę, a dzięki temu niwelują powstawanie korozji i nie dopuszczają do rozwoju mikroorganizmów, które powodują wzrost zużycia paliwa.

Napisz do nas!
Masz pytania, napisz do nas!
e-mail: kontakt@wan-rol.pl
Masz pytania zadzwoń!
lub zadzwoń, chętnie pomożemy!
tel. (+48) 531 338 338

Filtry paliwa w maszynach rolniczych - dlaczego ich prawidłowe działanie jest tak ważne?

Paliwo, z którego korzystają pojazdy i maszyny, nie może być zanieczyszczone. Jak już wspomniano, głównym zadaniem filtrów paliwa jest zapobieganie przedostawaniu się niepożądanych substancji (pyłów, brudu, wody czy rdzy) do silnika maszyny. Jeśli osad dostanie się do paliwa, może spowodować wytrącenie się w nim wody. Jednocześnie filtry paliwa wpływają na zmniejszenie jego zużycia. Ich zanieczyszczenie oddziałuje negatywnie na działanie maszyn rolniczych, a zużycie paliwa przy zanieczyszczonym filtrze może wzrosnąć nawet o 5%. Zniszczony filtr paliwa w sprzęcie rolniczym sprawia, że wzrasta ryzyko uszkodzenia silnika. Dlatego też stan filtrów paliwa należy od czasu do czasu sprawdzać zarówno w ciągnikach, jak i pozostałych maszynach rolniczych. Prawidłowo działające filtry paliwa zapewniają długą pracę oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia uszkodzeń. Systematyczny serwis oraz regularna wymiana filtrów paliwa zwiększa szansę uniknięcia dodatkowych kosztów naprawy poważnych usterek.

Filtry paliwa do maszyn rolniczych - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobór filtra paliwa do ciągnika lub maszyny rolniczej musi być odpowiednio przemyślany. Maszyny rolnicze to sprzęt o dużej wartości, więc naprawa każdej awarii wiąże się z kosztami. Tego typu filtr musi być przystosowany do konkretnej maszyny. Przy zakupie należy mieć na uwadze wszystkie parametry produktu, w tym wielkość przyłącza. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup filtrów paliwa wysokiej jakości, skutecznych w działaniu. Jeśli filtr paliwa nie pracuje wydajnie, może to doprowadzić do uszkodzenia silnika. Niestety awaria maszyny i przerwanie prac polowych również wiąże się ze stratami finansowymi.

Filtry paliwa w ofercie naszego sklepu internetowego

Proponujemy wysokiej klasy filtry paliwa, pochodzące od renomowanych producentów. W sprzedaży posiadamy komponenty dedykowane do popularnych marek sprzętu rolniczego. Produkty z naszego asortymentu wyróżniają się trwałością, solidnością wykonania, gwarantują niezawodność i bezawaryjną pracę Twoich maszyn rolniczych. Wyposażyliśmy sklep w przyjazny dla klientów interfejs, który pozwoli w łatwy sposób zapoznać się z gamą produktów. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, będziesz miał możliwość szybkiego odnalezienia interesującego Cię filtra paliwa, dopasowanego do Twojej maszyny.