Logo agro-filtry.pl
Masz pytania? Zadzwoń tel. 531 338 338
Masz pytania zadzwoń!
tel. 531 338 338

Filtr hydrauliczny - u naz znajdziesz filtry hydrauliczne do każdej marki maszyny rolniczej i budowlanej

Filtr stanowi bardzo ważny element w każdym układzie hydraulicznym. Wybór nowoczesnego modelu wykonanego w oparciu o zaawansowaną technologię gwarantuje skuteczne usuwanie cieczy roboczej, a także innego rodzaju zanieczyszczeń. Na co warto zwrócić uwagę wybierając filtry hydrauliczne do swoich maszyn? W tym wpisie zostały zawarte przydatne wskazówki, które ułatwią wybór dobrej jakości modelu.

Filtr hydrauliczny - dlaczego jest tak ważny?

Główną funkcją filtra hydraulicznego jest zabezpieczenie innych podzespołów maszyny budowlanej przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Filtr zajmuje się oczyszczaniem oleju z cząstek, które mogą potencjalnie spowodować czasowe lub trwałe uszkodzenie elementów układu. Konieczność oddania maszyny do serwisu w związku z awarią wiąże się dla jej właściciela nie tylko ze stratą czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednią filtrację w układzie hydraulicznym.

Napisz do nas!
Masz pytania, napisz do nas!
e-mail: kontakt@wan-rol.pl
Masz pytania zadzwoń!
lub zadzwoń, chętnie pomożemy!
tel. (+48) 531 338 338

Jak powinno się dbać o filtr hydrauliczny?

Najważniejszym aspektem dbania o filtry hydrauliczne jest inwestycja w produkty wysokiej jakości. Mowa tutaj zarówno o elementach filtrujących, jak również stosowanych płynach eksploatacyjnych oraz pozostałych podzespołach. Istotnym elementem dbania o filtry hydrauliczne jest także zapewnienie pełnej kompatybilności wszystkich elementów koparko-ładowarki. W trakcie wyboru elementów filtrujących należy zwrócić uwagę na to w jakich warunkach pracuje maszyna, a także zastanowić się nad wielkością przepływu oleju. Rodzaj stosowanego preparatu stanowi bowiem czynnik determinujący w przypadku doboru filtra hydraulicznego.

Olej a układ hydrauliczny - dlaczego warto o niego zadbać?

Dobrej jakości olej gwarantuje nie tylko sprawną pracę, ale również bezpieczeństwo układu filtrującego. Dobór produktu niskiej jakości, a także stosowanie zanieczyszczonego oleju wiąże się z następującymi konsekwencjami:

  • szybsze zużycie ścierne elementów układu, skutkujące zawieszeniem ruchomych podzespołów,
  • niska lepkość medium,
  • podwyższona agresywność chemiczna do metali a także innych surowców, z którego wykonane są elementy uszczelniające,
  • obliteracja.

Jakie są rodzaje filtrów hydraulicznych?

Filtry hydrauliczne występują w układzie w kilku miejscach. Z tego powodu wyróżniamy następujące ich rodzaje:

  • filtry wysokociśnieniowe,
  • niskociśnieniowe,
  • szczelinowe,
  • powrotne,
  • odpowietrzające,
  • wlewowe.

Chcąc dokonać zakupu filtrów hydraulicznych należy wziąć pod uwagę zarówno ciśnienie w danej linii, jak również typ a także lepkość cieczy. Istotnym aspektem podczas wyboru filtrów hydraulicznych jest również stopień dokładności membrany filtracyjnej w danej maszynie, a także opory powiązane z lepkością cieczy oraz natężeniem jej przepływu podczas pracy urządzenia.

Jakie filtry hydrauliczne warto kupować?

Aby maszyna mogła działać w sposób prawidłowy i wydajny, koniecznym jest inwestycja w produkty wysokiej jakości. Mowa tutaj zarówno o oleju, jak o filtrach hydraulicznych dowolnego typu. W naszym sklepie znajdą Państwo bogaty wybór elementów filtrujących, przeznaczonych do maszyn dowolnego typu. Naszą ideą jest dostarczanie klientom produktów wyróżniających się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również niezawodnością. Takie cechy towarzyszą wyłącznie produktom największych marek światowych, które znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Naszym klientom oferujemy nie tylko bogaty wybór produktów. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce mogą Państwo z łatwością znaleźć interesujące filtry, co jest gwarantem oszczędności czasu. W przypadku problemów z doborem odpowiedniego produktu proponujemy również bezpłatną pomoc w tym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą najwyższej jakości filtrów hydraulicznych dostępnych w sprzedaży.