Logo agro-filtry.pl
Masz pytania? Zadzwoń tel. 531 338 338
Masz pytania zadzwoń!
tel. 531 338 338

Filtr powietrza - u naz znajdziesz filtry powietrza do każdej marki maszyny rolniczej i budowlanej

Każdy silnik spalinowy do pracy potrzebuje odpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej. Istotna jest w niej między innymi zawartość tlenu. Zapewnia on optymalne spalanie paliwa, dzięki czemu uzyskać można dużą moc przy niskim spalaniu. Filtr powietrza bierze udział w utworzeniu odpowiedniej mieszanki. Znajduje się on bowiem w kanale dolotowym do silnika, gdzie oczyszcza przepływające powietrze. Brak wymiany zużytego filtra będzie zatem skutkował znaczącym spadkiem mocy silnika. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto regularnie zmieniać filtr powietrza.

Napisz do nas!
Masz pytania, napisz do nas!
e-mail: kontakt@wan-rol.pl
Masz pytania zadzwoń!
lub zadzwoń, chętnie pomożemy!
tel. (+48) 531 338 338

Za co odpowiada filtr powietrza?

Głównym zadaniem filtra jest oczyszczanie powietrza kierowanego do silnika przed:

 • kurzem i drobinami piasku, co jest szczególnie często spotykane na terenie budowy oraz przy pracach rolniczych,
 • szkodliwymi drobinkami, które mogą być niezauważalne dla ludzkiego oka, ale mogą spowodować uszkodzenia silnika,
 • dużych śmieci, jak jesienne liście, które wlecą do rury dolotowej.

W zwykłych samochodach osobowych wymiana filtra powietrza może być konieczna nawet co kilka miesięcy. Tym bardziej w pojazdach pracujących w trudnych warunkach należy regularnie sprawdzać filtr i często wymieniać go na nowy. Istotny jest także zakup wysokiej jakości nowych wkładów, które sprawdzą się przy długotrwałej pracy.

Co grozi zbyt rzadka wymiana filtra powietrza?

Wymiana filtra powietrza nie jest kosztownym zabiegiem. Natomiast mogą uratować pojazd przed drogimi naprawami. Aby przekonać się, jak duże koszty może nieść zaniedbanie wymiany filtra, wystarczy zobaczyć, czym może to skutkować.

 • Zabrudzony filtr powietrza nie będzie zapewniał odpowiedniego poziomu przepływu. Skutkować to będzie wytwarzaniem złej mieszanki paliwowo-powietrznej. Typowe objawy w takiej sytuacji to nadmierne spalanie paliwa oraz wyraźny spadek mocy.
 • Gorsze działanie filtra powietrza może spowodować pojawienie się błędu jednostki sterującej, co oznaczać będzie konieczność serwisu. Silnik w tym trybie obniża znacząco swoje osiągi w celu ochrony przed uszkodzeniem.
 • Uszkodzenie filtru powietrza może mieć jeszcze gorsze skutki. Jeśli do komory spalania przedostaną się drobinki piasku lub inne zabrudzenia, może dojść do zarysowania cylindrów. Silnik szybko się zatrze, przez co konieczny będzie jego generalny remont.

W każdej sytuacji pojawia się koszt serwisowania oraz naprawy maszyny. Nie jest to jednak jedyna strata, jaką poniesie właściciel pojazdu. Niespodziewana awaria oznacza nieplanowane przestoje oraz opóźnienia, co może doprowadzić nawet do naliczenia kar umownych.

Żaden poważny przedsiębiorca ani rolnik nie może sobie pozwolić na taką awarię. Dlatego też należy pilnować regularnych wymian filtra powietrza.

Kiedy i jak wymienić filtr powietrza?

Filtr powietrza należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Dobrej jakości filtry mogą spełniać swoje zadanie nawet dwa razy dłużej niż ich tańsze odpowiedniki. Ich zużycie zależy także od warunków eksploatacji, dlatego też warto sprawdzać filtry powietrza co jakiś czas.

Aby znaleźć w naszym sklepie odpowiedni model filtra powietrza, który będzie pasował do Twojej maszyny, skorzystaj z intuicyjnych opcji wyszukiwania. Stawiamy w naszej ofercie przede wszystkim na wysoką jakość produktów. Dzięki temu nasze filtry działają dłużej. Dostarczamy części do wszystkich znanych marek maszyn budowlanych oraz rolniczych:

 • New Holland,
 • CAT,
 • Zetor,
 • Fiat,
 • John Deer,
 • Casa,
 • oraz wielu, wielu innych.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego filtru powietrza, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy Ci porady, który filtr będzie pasował do Twojego pojazdu.