Logo agro-filtry.pl
Masz pytania? Zadzwoń tel. 531 338 338
Masz pytania zadzwoń!
tel. 531 338 338

Filtr oleju - u naz znajdziesz filtry oleju do każdej marki maszyny rolniczej i budowlanej

Zastosowanie dobrej jakości filtra oleju w silniku jest bardzo istotne dla wieloletniej, bezproblemowej obsługi każdej maszyny budowlanej lub rolniczej. W porównaniu z cywilnymi samochodami osobowymi, filtr oleju w maszynie budowlanej ma szczególnie dużo pracy. Długa praca silnika pod obciążeniem i najtrudniejsze warunki pracy sprawiają, że silnik może ulec uszkodzeniu. Zastosowanie dobrej jakości oleju silnikowego i dopasowanego filtra oleju pozwoli na długowieczną pracę maszyny.

Zasada działania silników spalinowych w maszynach rolniczych i budowlanych jest dość zbliżona do tych znanych z samochodów. Olej znajdujący się w stałym obiegu w silniku odpowiada za smarowanie jego ruchomych części. Silnik może pracować w zróżnicowanym zakresie temperatur, dlatego parametry oleju muszą być odpowiednie. Podczas pracy silnika następuje jego zużywanie, a drobne fragmenty materiału są zatrzymywane właśnie przez filtr oleju. Bez niego silnik szybko mógłby ulec zatarciu lub zniszczeniu.

Napisz do nas!
Masz pytania, napisz do nas!
e-mail: kontakt@wan-rol.pl
Masz pytania zadzwoń!
lub zadzwoń, chętnie pomożemy!
tel. (+48) 531 338 338

Jak działa filtr oleju w maszynie rolniczej i budowlanej?

Filtr oleju jest częścią znajdującą się wewnątrz obiegu oleju. Podczas pracy silnika olej jest stale przepompowywany przez cały układ, w każdy pełen obieg wiąże się z oczyszczeniem go. Za to odpowiada właśnie filtr oleju, wyłapujący nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia - o średnich 0.02 milimetra.

Wewnątrz filtra znajduje się wkład filtrujący, często wykonany z wykorzystaniem papieru. Jest on odporny na olej i duże ciśnienie panujące w układzie - nawet ponad 5-6 barów.

Jak często wymieniać filtr oleju w silniku napędzającym maszynę?

Jakość oleju jest w dużej mierze czynnikiem zapewniającym poprawną pracę silnika. Każdy olej zużywa się jednak z czasem (podczas pracy) i traci swoje właściwości. Wtedy należy go wymienić, a interwały opisane czasem (przeważnie jeden rok) lub ilością roboczogodzin, które silnik przepracował od poprzedniej wymiany.

Razem z olejem zawsze należy wymienić filtr oleju. Stary filtr zużywa się w tempie porównywalnym do oleju i nie powinien być dłużej używany. Wewnątrz filtra mogą się bowiem znajdować zanieczyszczenia, które utrudniają przepływ oleju.

Jak dobrać filtr oleju do maszyny budowlanej lub rolniczej?

Najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty lub sprzedawcy w sklepie. Nie będzie to konieczne przy zakupie części zamiennych na naszej stronie internetowej. Na stronie sklepu znajduje się bardzo intuicyjna wyszukiwarka, która pozwoli dobrać odpowiedni filtr dla danej maszyny. W ofercie znajduje się bardzo wiele maszyn produkowanych przez większość producentów sprzętu rolniczego i budowlanego.

W ofercie sklepu znajdują się filtry oleju do maszyn produkowanych przez między innymi: Caterpillar, Volvo, John Deere, Kubota, Kawasaki, Hyundai Heavy Industries, Daewoo, MAN, Ursus oraz innych.

Warto pamiętać, że filtr oleju powinien być wymieniany w każdym rodzaju sprzętu, który posiada silnik. Niezależnie od daty produkcji i przebiegu maszyny, dobra jakość oleju, którą zapewnia świeży filtr, pozwala na bezproblemową obsługę.

Filtr oleju, który nie był długo wymieniany może również być zatkany zebranymi w czasie wielu godzin pracy zabrudzeniami. To różnego rodzaju opiłki i zanieczyszczenia, które w znaczący sposób utrudniają przepływ oleju. W takiej sytuacji znacznie spada ciśnienie oleju w silniku. Taka sytuacja może prowadzić do problemów ze smarowaniem niektórych ruchomych elementów sinika maszyny, spadek jego wydajności i możliwość uszkodzenia go. Przy każdym przeglądzie maszyny warto więc sprawdzić filtr oleju.